Alanija priklauso Antalijos provincijai ir yra išsidėsčiusi pietinėje Turkijos pakrantėje. Alanijoje gyvena apie 100 000 gyventojų.

Dėl savo puikios strateginės vietos pusiasalyje, Alanija buvo vietine tvirtove Ptolemėjų, Romėnų ir Osmanų imperijų laikotarpiais. Didžiausia politinė miesto svarba buvo valdant Aladinui Keikubatui I. Būtent jo vardas ir siejamas su Alanijos pavadinimu. Žymiausias to laikotarpio statinys – Alanijos tvirtovė.

Nekilnojamo turto pardavimas užsieniečiams. 1958 m. pradėtas vystyti turizmas ir tapo dominuojančia pramonės šaka šiame mieste. Išaugo gyventojų skaičius. Šiltas klimatas, sporto ir kultūros renginiai mieste vyksta kasmet.

Miestas padalintas į dvi dalis pusiasalio, šalia kurio yra uostas. Keikubato paplūdimys pavadintas miesto įkūrėjo vardu. Daugiausia lietaus būna žiemos metu, o vasaros čia ilgos, karštos ir sausos, todėl Alanijos šūkis yra: „ten kur šypsosi saulė“. Kalnų aukštis sukurią ypatingą efektą, kai matomas sniegas net ir mieste esant šiltai dienai. Vidutinė vandens temperatūra apie 21,4 °C (71 °F). Rugpjūčio mėnesį apie 28 °C (82 °F).

Miesto gyventojų skaičius keitėsi nuo 87 080 1985 m. iki 384 949 2007 m. Tai daugiausia siejama su nekilnojamo turto pardavimo tempais. Apie 10 proc. gyventojų – išeiviai iš Europos šalių. Daugiausia danai, vokiečiai. Daugiau nei 30 000 užsieniečių valdo nekilnojamą turtą šiame mieste. Turistinio vasaros sezono metu atvyksta apie 1 milijoną turistų.

Miesto jūros pakrantė yra daugelio festivalių vieta. Tai ir turizmo ir meno festivalis, kultūros ir meno festivalis, džiazo festivalis.

Nuo tada kai 1958 m. buvo pastatytas pirmasis šiuolaikinis motelis, lovų skaičius viešbučiuose išaugo iki 157 000 2007 m. Daugelis atvykstančiųjų dievina Alaniją dėl nekilnojamo turto kainų, šilto klimato, smėlio paplūdimių ir virtuvės.

Nuo 1990 m. vyksta tarptautinės triatlono varžybos. Taip pat šiame mieste vyksta paplūdimio tinklinio turnyrai, Prezidento taurės dviračių lenktynės, kalnų dviračių sporto varžybos.

Alanijoje puikiai išvystyta miesto transporto sistema – yra daug maršrutų, kurie siekia ne tik atokiausius miesto kampelius, bet ir Mahmutlarą.

 


Dalintis