Turkijos krantus skalauja Egėjo jūra vakaruose, Viduržemio jūra pietuose ir Juodoji jūra šiaurėje. Taip pat tarp Dardanelų ir Bosforo sąsiaurių tyvuliuoja Marmuro jūra.

3 procentai šalies teritorijos priklauso Europos žemynui, o likusioji dalis – Azijos žemynui. Europinė dalis yra Balkanų pusiasalio (dalis Balkanų pusiasalio) Trakijos teritorijoje. Azijinė šalies teritorija yra vadinama Anatolija. Turkijoje yra apie 75 milijonus gyventojų, sostinė Ankara, didžiausias miestas – Stambulas.

Turkija, tai šalis, kurioje vakarai susitinka su rytais, senovė su dabartimi. Tai be galo turtinga šalis savo gamta: sūraus vandens ežerai, aukšti kalnai, gilūs slėniai, dykumos, miškai, lygumos. Apie 93 procentus šalies miškų yra natūralūs. Šalyje gyvena apie 80 000 gyvūnų rūšių ir auga apie 12 400 augalų rūšių.

Šalyje yra ir dideli miestai, ir maži kaimeliai, platūs dirbami laukai ir ilgi paplūdimiai. Turkijoje daugybė istorinių vietų: Troja, Artemidės šventykla, Halikarnasas, Kapadokija. Šiandieninės šalies teritorijoje gyveno Herodotas, Abraomas, apaštalas Paulius, šv. Nikolajus.

Turkijos virtuvė – viena didžiausių ir viena geriausių pasaulyje. Tai patirti galima Stambulo mieste – Osmanų imperijos centre. Čia buvo galimybė gauti visų rūšių mėsos, žuvies, paukštienos, riešutų ir prieskonių, kurie buvo naudojami maisto ruošimui. Reiktų akcentuoti, kad ir šiandien galima gauti aukščiausios rūšies produktų.

Turkija yra viena iš labiausiai lankomų šalių pasaulyje, tačiau ne tik dėl architektūros paminklų, istorinių objektų ir gamtos. Šalies svetingumas taip pat vilioja daugelį keliautojų vykti būtent čia.  81 provincija turi savo bruožus, puikią aplinką vystyti turizmo pramonę (ir tai yra postūmis ekonomikos kilimui). Daugelis renkasi vietą investuoti pinigus į nekilnojamą turtą būtent čia arba netgi gyventi pastoviai.


Alanija yra Turkijos pakrantės dalis, įkurta nuostabioje vietoje tarp Viduržemio jūros ir Tauro kalnų. Apylinkėse yra nemažai istorinių ir gamtos objektų, kas suteikia ne tik žavesio, bet ir traukia daugelio keliautojų dėmesį. Apie 300 dienų per metus yra saulėtos.

Alanijos pakrantė yra viena gražiausių Viduržemio jūros regione. Šalia esantys tauro kalnai, miškai, upės ir slėniai suteikia dar daugiau žavesio. Kalnai skęsta žalumoje ir augalų žieduose.


Šiandien Alanijoje gyvena apie 384,949 žmonių, kurių 10% sudaro užsienio piliečiai. Savivaldybė visuomet stengiasi daryti viską, kad naujieji Alanijos gyventojai jaustųsi kaip namie, saugiai. Buvo sudaryta užsieniečių taryba. Čia veikia norvegų bažnyčia. Miestas žinomas ne tik kaip nuostabios gamtos kampelis, bet ir puiki apsipirkimų bei naktinio gyvenimo vieta.


Dalintis